Лікувально-медикаментозні блокади
Для лікування багатьох захворювань хребта і суглобів, що супроводжуються гострим болем, першочерговим завданням має бути купірування больового синдрому.
Біль несе як позитивну функцію, виступаючи в якості сигналу про порушення, так і ряд негативних. Гостра тривала біль призводить до спазмів м'язів, судин з наступною гіпоксією, лімфо і венозний стаз і появі набряку уражених структур.
Для купірування болю найбільш ефективним є метод медикаментозної блокади. Блокада - це ін'єкція медикаментів в область, навколишнє нерв, корінець або в область суглоба.
Для проведення блокад використовуються препарати різної дії. Це можуть бути знеболюючі засоби, спазмолітики, протинабрякові засоби, локальні анестезуючі речовини (новокаїн, лідокаїн, і ін.), Гомеопатичні препарати, стероїди, вітаміни і анальгетики.
В результаті лікувального впливу поліпшується лімфатичний відтік, дренаж зв'язкових тканин, знімається їх набряк, що призводить до купірування больового синдрому і відновлення функції.
Особливо ефективною блокада може бути в поєднанні з іншими лікувально-реабілітаційними заходами. При проведенні лікувальних новокаїнові блокад, крім зняття болю, в деяких випадках отримують виразний вазоділлятаціонний і протинабряковий ефект і поліпшення нервово-трофічної функції.
За допомогою лікувальних блокад можуть вирішуватися і профілактичні завдання: своєчасне їх застосування з адекватним підбором вводяться лікарських препаратів при I стадії неврологічних синдромів остеохондрозу хребта сприяє запобіганню розвитку дистрофічних процесів в дистоническая або асептически запально змінених тканинах, а також попередження стабілізації процесу при можливості досягнення повної ремісії. Важливо дотримання техніки проведення блокади з метою попередження ускладнень. Число блокад залежить від поставленої мети (анальгезирующий, м'язово-спазмалітіческое, ангиодистонический ефекти і ін.). Воно може коливатися від 2-3 до 10-15. Склад лікарської суміші визначається лікарем з урахуванням неврологічного синдрому.