УЛЬТРАЗВУКОТЕРАПІЯ (Ультрафонофорез)
Ультразвукова терапія BTL – це дія з лікувальною та профілактичною метою на організм людини механічних коливань ультрависокої частоти. Їхнє проникнення поширюється на глибину до 6 см, викликаючи зміни, що зумовлюють цілющий ефект.
Механізм дії
Лікування ультразвуком тісно пов'язане з діями, які він робить на тканині:
-
мікромасаж – механічну хвилю можна порівняти з клітинним масажем (вплив на клітинному рівні). Вона сприяє руху міжтканинної та внутрішньотканинної рідини, прискорює обмінні процеси, стимулює функціонування органів;
-
утворення та виділення теплової енергії призводить до активізації біохімічних реакцій та дифузних процесів, поліпшення мікроциркуляції, стимулювання синтезу необхідних організму речовин.
Ефекти ультразвукової терапії
Під впливом ультразвуку відбуваються такі ефекти:
-
покращується кровообіг на клітинному рівні;
-
розширюються судини;
-
відновлюється нервова збудливість, функціонування периферичної нервової системи;
-
усуваються затискачі, набряклість, запальні процеси;
-
біль стає меншим;
-
підвищуються захисні властивості організму;
-
розсмоктуються чи стають більш еластичними рубці.
Застосування методу
Ультразвук допомагає глибокому проникненню лікарських речовин у тканини (ультрафонофорез). Без його впливу мазі, розчини проникають не більше ніж на 0,15 – 0,2 см, а з ультразвуком – на 2-5 см. Переважно використовуються мазі, наприклад, чудово поєднується ультрафонофорез із гідрокартизоном. Лікарська речовина виявляється в тканинах за годину, а через 10 годин концентрація препарату досягає максимального вмісту. Його дія триває кілька діб. Таким чином, терапевтичний ефект від препарату посилюється, при цьому на побічні ефекти ця властивість ультразвуку не поширюється.
Фізико-хімічне і теплове вплив покращує мікроциркуляцію, надає протизапальний ефект і стимулює процеси регенерації тканин.
Крім усього, доведено бактерицидну властивість ультразвуку, що дозволяє використання його, як метод профілактики нагноєнь прооперованих кінцівок в післяопераційному стані (ультразвук ушкоджує клітинні оболонки деяких патогенних мікроорганізмів).
Показання до призначення
Ультразвук відіграє важливу роль у лікуванні патологій опорно-рухового апарату. Ультрафонофорез показаний, якщо є в анамнезі такі зміни:
- патології суглобів: артрози, артрити;
- захворювання хребта – остеохондроз;
- патології зв'язок та м'язів – запалення, контрактури;
- захворювання периферичної нервової системи, наприклад, неврит;
- післяопікові, посттравматичні та післяопераційні рубці;
- патології сечовивідної та статевої систем: простатит, аднексит та ін;
- пост-ін'єкційні ущільнення;
- ущільнення як інфільтратів.
Утрафонофорез у Києві застосовується, у тому числі, у косметології з метою кращого введення кремів, розсмоктування рубців та ін.

Протипоказання
Як і будь-який інший метод, ультразвук може мати протипоказання, до яких належать:
- тяжкі захворювання серця та судин;
- вагітність та період лактації;
- запалення вен з утворенням у них тромбу;
- остеопороз;
- гнійно-запальні процеси;
- онкологічні захворювання;
- всі стани, коли заборонено нагрівання та вібраційний вплив на тканин.
Процедури фонофорезу здійснюються досвідченими фахівцями у стінах клініки вертебрології та нейроотропедії Vertebra. Перш ніж проводити маніпуляцію, лікар враховує діагноз, наявність протипоказань та з урахуванням усіх нюансів призначає рекомендовану кількість сеансів. Терапевтичний ефект помітний, якщо від 5 до 10 процедур. Ультразвук допомагає відновитись незабаром, швидше повернути працездатність!