Метод, що дозволяє відновити тонус м'язів за допомогою спеціальних прийомів, називається постізометричною релаксацією м'язів (ПІРМ). Цей спосіб на м'язову тканину і звичайна фізкультура – це однакові поняття. Інакше про ПІРМ можна сказати, що це мануальна техніка, заснована на останніх досягненнях у галузі нейрофізіології та досвіду йоги.
Суть методики
Механізм дії методу у тому, що після стиснення м'язової тканини її тонус знижується. Усунути тонус вдається, якщо використовувати пасивну ізометричну напругу.
М'які мануальні техніки проводяться у двофазному впливі на м'язову тканину:
ізометрична напруга м'язів, яка виконується із затримкою дихання;
пасивне розтягнення м'язів, зв'язок, що виконується реабілітологом при видиху та розслабленні пацієнта.
У процесі розтягування м'язів виявляються мінімальні зусилля до легкого опору. Потім м'язи фіксуються у цьому положенні. Для закріплення ефекту дії має повторюватися кілька разів. В результаті виникає розслаблення та усувається біль.
Активні рухи пацієнта мінімальні та нетривалі. Ізометрична напруга не повинна супроводжуватися надмірною інтенсивністю або бути значною за часом, оскільки це може призвести до втоми та розслаблення не піде. Не виявиться ефективним і стрімка напруга м'язових волокон. Постізометрична релаксація виконується досвідченими лікарями або реабілітологами, які враховують зазначені вище нюанси, що сприяє досягненню необхідного результату.
Релаксація проводиться разом із правильним диханням. Момент вдиху відповідає напрузі м'язів, а момент видиху розслабленню. За один сеанс здійснюється від 5 до 7 мобілізованих прийомів.

Показання и протипоказання
Постізометрична релаксація м'язів проводиться з урахуванням таких показань:
- блокада суглобів;
- перенапруження м'язів, що призводить до їх подальшого укорочення, дисбалансу у функціонуванні;
- спазм м'язів з больовим синдромом та обмеженням рухливості;
- м'язово-тонічні зміни у м'язах;
- головний біль на фоні дистрофічних змін у шийному та грудному відділі хребта;
- біль у спині та нижніх кінцівках.
Релаксація м'язів не проводиться, якщо у пацієнта:
-
каудальний синдром;
- гострі запальні процеси, наприклад, спондиліт, арахноїдит та ін;
- повторне утворення гриж між хребцями незабаром після оперативного втручання;
- є загальні протипоказання до проведення масажу.
Внаслідок постізометричної релаксації вдається нормалізувати функціонування рефлекторного апарату спинного мозку, і навіть повернути нормальний динамічний стереотип. Після проведеного курсу усуваються затискачі, спазми, збільшується амплітуда рухів суглобів, також вдається відновити еластичність зв'язок, м'язів.
Постізометрична релаксація в Києві допомагає досягти хороших результатів у спорті. Опорно-руховий апарат швидко відновлюється після значних навантажень. За допомогою ПІРМ вдається лікувати неускладнені міжхребцеві грижі, радикуліт. Корекція хребта та суглобів м'якими манульними техніками при правильному підході виключає побічні ефекти.
Реабілітологи та лікарі клініки вертебрології та нейроортопедії VERTEBRA допоможуть відновити здоров'я за допомогою цієї методики. Чекаємо на вас вже сьогодні!