Медикаментозна блокада проводиться при гострих болях. Найбільш поширеними показаннями є остеохондроз та грижі, патології суглобів та м'язові больові синдроми. За сучасними стандартами гострого і тривалого болю потрібно терміново позбавлятися, інакше вона призводить до негативних наслідків. Головне в цьому випадку – звернутися до потрібної клініки до грамотного фахівця, оскільки помилок у проведенні процедури не повинно бути.
Біль несе як позитивну функцію, виступаючи в якості сигналу про порушення, так і ряд негативних. Гостра тривала біль призводить до спазмів м'язів, судин з наступною гіпоксією, лімфо і венозний стаз і появі набряку уражених структур.
Для купірування болю найбільш ефективним є метод медикаментозної блокади. Блокада - це ін'єкція медикаментів в область, навколишнє нерв, корінець або в область суглоба.
Для проведення блокад використовуються препарати різної дії. Це можуть бути знеболюючі засоби, спазмолітики, протинабрякові засоби, локальні анестезуючі речовини (новокаїн, лідокаїн, і ін.), Гомеопатичні препарати, стероїди, вітаміни і анальгетики.
Переваги медикаментозних блокад
Головними плюсами лікарських блокад є:
- швидке настання ефекту та досить короткий курс терапії;
- низький ризик розвитку побічних ефектів, про які детально інформує лікар, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта;
- зниження судинних та м'язових спазмів, а також набряклість у галузі локалізації болю;
- тривалий ефект, особливо у поєднанні введення анестетика та кортикостероїдів, що дозволяє до його завершення провести адекватну терапію іншими методами
В результаті лікувального впливу поліпшується лімфатичний відтік, дренаж зв'язкових тканин, знімається їх набряк, що призводить до купірування больового синдрому і відновлення функції.
Показання
Основний перелік показань до проведення лікарських блокад:
-
компресійно-ішемічна невропатія ліктьового нерва на рівні зап'ястя;
-
фантомний біль;
-
остеохондроз;
-
головний біль напруги, зумовлений остеохондрозом шийного відділу хребта;
-
невралгія;
-
хвороба Нотта;
-
синдром зап'ясткового каналу;
-
біль у шиї;
-
хворобливість та спастика після інсульту;
-
неврит;
-
остеоартроз;
-
ішіас;
-
епікондиліт;
-
біль у ділянці плечового суглоба;
-
ревматизм;
-
біль при міжхребцевій грижі;
-
біль після хірургічного втручання;
-
радикуліт;
-
нейропатія;
-
синдром п'яткової шпори;
-
викривлення пальця у стопі з больовим синдромом.
Протипоказання
Протипоказаннями до проведення медикаментозних блокад належать:
- ВІЛ та інші стани, пов'язані з імунодефіцитом;
- індивідуальна непереносимість лікарських засобів, які використовуються при блокаді;
- висока температура тіла;
- захворювання шкіри на місці проведення процедури;
- гіпотонія;
- вагітність;
- гіпертонія;
- діабет у стадії декомпенсації;
- серцево-судинна недостатність;
- ниркова недостатність;
- геморагічний симптом.
За допомогою лікувальних блокад можуть вирішуватися і профілактичні завдання: своєчасне їх застосування з адекватним підбором вводяться лікарських препаратів при I стадії неврологічних синдромів остеохондрозу хребта сприяє запобіганню розвитку дистрофічних процесів в дистоническая або асептически запально змінених тканинах, а також попередження стабілізації процесу при можливості досягнення повної ремісії.
Важливо дотримання техніки проведення блокади з метою попередження ускладнень. Число блокад залежить від поставленої мети (анальгезирующий, м'язово-спазмалітіческое, ангиодистонический ефекти і ін.). Воно може коливатися від 2-3 до 10-15. Склад лікарської суміші визначається лікарем з урахуванням неврологічного синдрому.