Кінезіотейпування
Кінезіотейпування - це простий і ефективний метод лікування розтягнення зв'язок, м'язових болів і інших травм, а також гематом і набряків за допомогою спеціальної клейкої стрічки (тейпа).
Метод розроблений японським рефлексотерапевтом і хіропрактікі Кензо Казі в 70-х роках XX століття, і вже більше 20 років застосовується по всьому світу.
Суть методики полягає в тому, що до хворого місця (розтягнутої м'язі, сухожилля або гематоми) особливим способом приклеюється тейп довжиною кілька десятків см. І шириною 5-10 см. Існує кілька способів приклеювання тейпа в залежності від бажаного ефекту. Натяг тейпа дуже близько до натягнення шкіри людини, тому він ніби бере на себе частину навантаження перевантажених ділянок, допомагаючи їм в роботі.

Правильно накласти тейп може тільки фахівець з кінезіотейпірованію. При самостійному накладення кінезіотейпов терапевтичного ефекту не буде.
У спеціалізованій клініці VERTEBRA кінезіотейпіровання використовується як один з елементів програми реабілітації та відновлення після травм і операцій. Зазвичай фахівці використовують кілька методів відразу, об'єднуючи процедури в програми реабілітації. Кожна з них призначена для відновлення функцій організму після певної травми або операції.
Ефекти кінезіотейпінга:
-
знеболюючий;
-
протизапальний;
-
лімфодренажний;
-
динамічний - полегшує рух кінцівки або суглоба;
-
розслабляючу дію на м'язи;
-
боротьба з набряками і гематомами;
-
м'яка стабілізація суглоба.
Дія тейпа починається відразу після приклеювання і триває цілодобово до 5 днів. Протягом цього часу його не потрібно відклеювати і знімати. Тейпи виготовляються із сучасних матеріалів на основі бавовни і акрилу, швидко сохнуть, не містять алергенних матеріалів і багато днів тримаються на тілі, не завдаючи дискомфорту навіть при контакті з водою.
Численні дослідження на спортсменах показали, що дія тейпінга найбільш виражена протягом перших 5 днів, після чого ефект плавно знижується. Найбільш значимий ефект - знеболюючий і протизапальний. Уже через кілька хвилин після правильного приклеювання тейпа відчувається полегшення болю і збільшення обсягу руху хворої кінцівки.