Трохантерит – захворювання запального характеру, у якому уражаються зв'язки, сухожилля кульшового суглоба. Патологія має іншу назву – вертеліт або крутний бурсит, що пов'язано із залученням у запалення синовіальної сумки (бурси). Зустрічається захворювання частіше у жінок, вік яких старше 45 років. У клімактеричний період відбувається ослаблення м'язової тканини та зв'язкового апарату.

Суть захворювання
Великий вертлюг стегна називається трехантером. Він є великим кістковим бугором, до якого кріпляться м'язи, що обертають стегно. Вертел покритий синовіальною сумкою, завдяки якій полегшується ковзання, згладжується тертя. Трохантерит розвивається на тлі надмірного фізичного навантаження та тиску. При цьому запальний процес може охопити кісткову тканину рожна, окістя, зв'язковий апарат, синовіальну сумку.
Причини та сприятливі фактори
Біль у кульшовому суглобі починає турбувати після активного фізичного навантаження особливо, якщо воно супроводжується переохолодженням. Захворювання може виявитися і натомість механічних травм, падінь.
До факторів, що посилюють ситуацію, відносяться:
До факторів, що посилюють ситуацію, відносяться:
-
неоднакова довжина ніг;
-
зайва вага;
-
надмірна рухливість або, навпаки, гіподинамія;
-
синдром нестабільності тазу;
-
деякі захворювання хребта, що призводять до його викривлення та перерозподілу навантаження на нижні кінцівки;
-
метаболічні зміни;
-
захворювання великих суглобів нижніх кінцівок, наприклад, деформуючий остеоартроз та ін.
Класифікація
Залежно від етіологічного фактора, існують такі види триантериту:
- асептичний – не пов'язаний із мікроорганізмами. Супроводжується гострим болем, який посилюється під час руху. У спокої неприємні відчуття стихають;
- септичний – виникнення пов'язане із збудниками, найчастіше бактеріями. У цьому виникає осередок запалення з характерними ознаками: болем, припухлістю, порушенням функції, підвищенням температури, утворенням гнійних осередків;
- туберкульозний - рідкісна форма захворювання, при якій виявляється збудник, що частіше викликає туберкульоз легень. Саме звідти гематогенним шляхом мікроби потрапляють до зв'язків та сухожилля тазостегнового суглоба. У разі лікування затягується на тривалий час.
Ознаки захворювання
Головна, інколи ж єдина ознака, що вказує на захворювання, - це біль. Однак її характер буває різним і часто можна подумати, що в людини інше захворювання - коксартроз, тобто патологія кульшового суглоба.
Біль може:
Біль може:
- бути постійно, трохи затихати у спокої;
- мати тягне, пульсуючий характер і віддавати в поперек, пах;
- під час руху ставати інтенсивніше.
Уражаються один або два суглоби. У цьому неможливо спати, відпочивати з боку патології.
Діагностика та лікування
Тільки за одними скаргами поставити діагноз неможливо. Тому клініка з лікування тазостегнових суглобів Vertebra проводить комплексне обстеження. Лікарі, яких слід звертатися при характерних ознаках, - ортопед, травматолог. Лікуванням гнійних осадів займається хірург.
З додаткових методів дослідження призначаються:
З додаткових методів дослідження призначаються:
- лабораторна діагностика крові Загальний аналіз підтвердить наявність чи відсутність запального процесу;
- рентген, а сумнівних випадках – МРТ.
Лікування болю в кульшовому суглобі супроводжується призначенням нестероїдних протизапальних препаратів та гормональних засобів. Ліки вводяться безпосередньо у вогнище запалення чи іншими парентеральними способами, і навіть наносяться як мазей, гелів. Зменшити навантаження на суглоб вдається за допомогою бандажу.
Щойно больовий синдром проходить, лікування тазостегнових суглобів у Києві триває у кабінеті фізіотерапії. З метою поліпшення самопочуття призначаються магнітотерапія високої інтенсивності, лазеротерапія, ударно-хвильова терапія та ін. Зміцнити м'язи та зв'язки допомагають спеціальні вправи.
Щойно больовий синдром проходить, лікування тазостегнових суглобів у Києві триває у кабінеті фізіотерапії. З метою поліпшення самопочуття призначаються магнітотерапія високої інтенсивності, лазеротерапія, ударно-хвильова терапія та ін. Зміцнити м'язи та зв'язки допомагають спеціальні вправи.
Лікування триантериту в Києві проводиться інакше за наявності захворювань, на тлі яких запалення виникло. З цією метою призначається етіотропна терапія, що усуває первинні осередки запалення. При септичному триантериті потрібна допомога хірурга, який ліквідує гнійні осередки.
ікування патологій кульшового суглоба має проводитися спеціалістом. Самолікування небезпечне ускладненнями, які можуть значно знизити якість життя і в окремих випадках призвести до інвалідизації. За правильного підходу та своєчасної допомоги прогноз для здоров'я сприятливий.