Пошкодження та розтягнення зв'язок колінного суглоба – травми, які часто зустрічаються в осіб під час активних занять спортом або виникають внаслідок побутових, рідше виробничих травм. Попереджають пошкодження надмірна рухливість суглоба, удар, тиск на гомілку.
Класифікація та симптоми
Розтягнення зв'язок суглоба може мати різний ступінь тяжкості:
- 1 ступінь – порушується цілісність окремих волокон чи його ділянок;
- 2 ступінь – відбувається неповний розрив зв'язок;
- 3 ступінь – діагностується повний розрив структур зв'язкового апарату разом із пошкодженням менісків, хрящів та ін.
Фахівці враховують локалізацію ушкодження. Існують травми бічних, хрестоподібних зв'язок.Симптоми пошкодження зовнішньої бічної зв'язки:
- біль у місці пошкодження, який стає чіткішим при спробі відхилити гомілка усередину;
- обмеження рухливості ноги;
- при сильному пошкодженні можлива розбовтаність суглоба.
Симптоми пошкодження внутрішньої бічної зв'язки:
- набряк суглоба;
- біль при пальпації та русі;
- скупчення крові в порожнині суглоба;
- відхилення гомілки від нормального становища;
- обмеження рухливості.
Симптоми пошкодження хрестоподібних зв'язок:
-
виражений набряк та біль;
-
накопичується кров у суглобі;
-
рухливість суглоба у переднезадньому напрямку.
Лікування пошкоджених зв'язок у клінці Вертебра
Незалежно від обставин отримання травми, лікування має здійснюватися за участю комплексних заходів, які включають терапевтичну дію, реабілітацію. У важких випадках призначається операція та відповідна реабілітація після неї.
У порядку першої допомоги необхідно виконати такі дії:
У порядку першої допомоги необхідно виконати такі дії:
- накласти холод на місце травми;
- іммобілізувати кінцівку;
- вживати знеболюючий препарат.
Далі слід відвідати нашу клініку, де наш спеціаліст проведе огляд, призначить додаткові методи дослідження за потреби (рентген, УЗД) та визначиться з подальшими діями.
Протягом усього лікування рекомендується зменшити рухову активність. Іммобілізація суглоба здійснюється за допомогою наколінника. Щоб розвантажити суглоб, рекомендується пересуватися за допомогою допоміжних засобів, а при серйозних травмах - дотримуватися постільного режиму.
Протягом усього лікування рекомендується зменшити рухову активність. Іммобілізація суглоба здійснюється за допомогою наколінника. Щоб розвантажити суглоб, рекомендується пересуватися за допомогою допоміжних засобів, а при серйозних травмах - дотримуватися постільного режиму.
ПОШКОДЖЕННЯ ЗВ'ЯЗКІВ КОЛІННОГО СУСТАВА 1 і 2 ступеня лікуються консервативними методами. З цією метою спеціаліст призначає препарати, масаж, фізіотерапевтичні процедури. При накопиченні крові може бути потрібна пункція суглоба, яка проводиться в амбулаторних умовах у нас в клініці.
З медикаментозних препаратів призначаються:
- НПЗЗ у вигляді мазей, гелів, таблеток, розчинів для парентерального введення;
- через тиждень після травми зовнішні засоби із зігрівальним ефектом;
- розсмоктати гематоми допоможуть: антикоагулянти / ультрафонофорез / кінезіотейпування;
- хондропротектори.
Фізіотерапія призначається разом із консервативним лікуванням, і навіть після операції. Після розтягнення зв'язок коліна під впливом УВТ, лазеротерапії, магнітотерапії покращується кровообіг, обмінні процеси, підвищується сприйнятливість організму до медикаментів, що призначаються. Якщо розрив та пошкодження зв'язок колінного суглоба супроводжується болями, то призначається з анестетиками. У клініці фізіотерапія здійснюється із використанням сучасного обладнання. Спеціальні вправи, масаж доповнять лікувальний ефект.
Якщо у Вас є розтягнення або пошкодження зв'язок колінного суглоба, ми з радістю допоможемо Вам. Комплексне лікування та реабілітація на високому рівні у Києві. Чекаємо на консультації наших профільних фахівців вже сьогодні, телефонуйте!