
Повна резорбція грижі. Пройдено 2 курси лікування.

Грижі передує також утворення протрузій, які вважаються початком грижеутворення. Ускладнення гриж за відсутності лікування здатні серйозно нашкодити здоров'ю людини, довівши її до інвалідності. Тому потрібно вчасно діагностувати грижу і взятися за лікування. Успішним результатом терапії є повне позбавлення міжхребцевої грижі.

Причини
Природний зношування організму супроводжується насамперед зносом хребта, оскільки саме він бере на себе постійне навантаження. Якщо протягом життя людина недостатньо збалансовано харчується, відчуваючи дефіцит вітамінів та необхідних речовин, при цьому недостатньо рухається і не навантажує себе фізично, то процес зносу відбувається набагато швидше.
Насправді, досі не визначено точних причин утворення міжхребцевих гриж. Вчені дедалі більше схиляються до багатофакторної етіології, основними чинниками у своїй є:
- мутація певних генів;
- спадковість;
- надмірні силові навантаження із використанням вантажів;
- так званий "гольфінг", тобто скручування у поєднанні з підйомом ваг;
- водіння автомобіля.
Згідно з іншою теорією формуванню хребетних гриж сприяє надмірний м'язовий тонус, через що м'язи стискають міжхребцеві диски, позбавляючи їх повноцінного харчування.

Клінічна картина
Грижа поперекового відділу викликає біль іррадіацією в нижні кінцівки та стегна.
Може з'явитися:
- поколювання та оніміння в пальцях ніг;
- зміна чутливості в пахвинній ділянці;
- простріли при поворотах тулуба та під час руху.
Іноді болі супроводжуються:
- запамороченням;
- з'являються мігрені;
- підвищується тиск;
- спостерігаються іррадіація до рук;
- оніміння;
- поколювання пальців.
Наслідки та ускладнення
Серйозним ускладненням грижі диска є стеноз, при якому значно звужується хребетний канал. Цей процес призводить до дисфункції нервових корінців та спинного мозку, викликаючи небезпечний стан.Діагностика


Лікування

- Грамотна фізіотерапія (комп'ютерне витягування хребта, магніт високої інтенсивності та ін.)
- Медикаментозна терапія із застосуванням протизапальних препаратів, знеболювальних засобів, ліків для покращення кровообігу. Лікарська терапія, на жаль, лише полегшує стан хворого, знімаючи запалення та зменшуючи біль. Однак це не позбавляє спинної грижі.
- Використання мануальної терапії та масажу має бути вкрай обережним і погоджуватися на ці процедури варто після консультації у вертеброневролога або нейрохірурга.
- Кінезіотерапія, що є комплексом вправ для поліпшення харчування м'язів і кісткової тканини, а також зміцнення м'язового корсету. Ця методика лікування часом дає чудові результати, аж до розсмоктування грижі. Лікувальна гімнастика є основним методом лікування міжхребцевої грижі без операції в період ремісії.
- Хірургічне втручання показане тільки коли застосовуване медикаментозне лікування грижі хребта в сукупності з фізіотерапією та ЛФК, протягом декількох місяців не дає позитивних результатів.
Резорбція – безопераційний спосіб лікування грижі
Що таке резорбція?

Етапи резорбції
- Поява грижі.
- У відповідь освіту запускається процес запалення. При цьому виділяється велика кількість цитокінів. Зі всіх імунних клітин домінують макрофаги.
- У міжхребцевому диску судини відсутні, і щоб імунним факторам дістатися ділянок патологічного процесу, збільшуються судини.
- Клітини імунної системи починають ліквідувати грижу. У цей час вона трохи зростає, з'являється біль, набряк.
- Грижове випинання зменшується в розмірах.
- Запускається процес відновлення та загоєння, які тривають від 3 до 10 місяців.
- На останньому етапі формується рубцева тканина, що свідчить про повне одужання.
Умови для модулювання резорбції

- фізіотерапія - використовується сучасне обладнання: лікування лазером, магнітотерапія, електротерапія;
- голкорефлексотерапія - виявляється вплив на нервові закінчення, в результаті виникають різні лікувальні ефекти;
- медикаментозний вплив допоможе зменшити біль та інші симптоми, що супроводжують виникнення грижі та її резорбцію;
- лікувальна фізкультура – зміцнює м'язову тканину, формує корсет із м'язів спини, черевного преса;
- масаж порівняємо за своїми діями із гімнастикою. Тільки замість вправ спеціаліст виконує прийоми;

Процес лікування
Далі з урахуванням отриманих даних складається лікувальна програма, що включає процедури, зазначені вище. У процесі лікування невролог проводить консультацію, відстежує зрушення, що сприяють одужанню. Якщо потрібні, до лікування підключаються інші фахівці, наприклад, терапевт, ендокринолог, ревматолог, нейрохірург та ін.


Профілактика
Відгуки про лікування гриж методом резорбції у клініці Вертебра
30.03.2021 / Пацієнт: Науменко Юлія
Клініка лікує грижі! У жовтні мене практично принесли до клініки. Спільно з професором Ларіною О.С. за два курси вдалося зменшити грижу 12 мм до повного зникнення. Клініка має в своєму розпорядженні потужні апарати і сучасні підходи в лікуванні гриж. Всім рекомендую не поспішати з операцією, а спробувати лікувати грижу методом резорбції! Добре, що ви є !!!!
03.07.2021 / Пацієнт: Мерзлякова Анна
У квітні проходила лікування міжхребцевої грижі методом резорбції у клініці "Вертебра". Усього за 1 курс лікування моя сантиметрова грижа зменшилась у 3 рази. Хочу висловити величезну подяку лікарю Ларині Ользі Сергіївні! Дуже гарний та кваліфікований фахівець!! Вже з перших днів курсу стан мій почав покращуватись. У клініці є сучасне обладнання та застосовуються новітні прогресивні методи лікування. Відмінна клініка, приємні та грамотні співробітники! Рекомендую всім у кого грижа чи проблеми зі спиною!!