Якщо при спробах підняти сумки з підлоги або нахилитися ви відчуваєте нестерпний гострий біль у ділянці попереку, то, швидше за все, у вас люмбаго. Такі болі можна порівняти з прострілом або безліччю голок. Вона виникає щоразу, коли вам необхідно напружити м'язи попереку. Що таке люмбаго та як його лікувати? Читайте та дізнаєтесь!
Люмбаго – що це?
Люмбаго - це синдром гострого болю, який називають "прострілами", "голками". Цей біль локалізований в ділянці попереку, але іноді іррадіює в ноги, сідниці або зовні задню сторону стегна і навіть у стопу. Іноді біль "прострілює" від попереку вздовж усієї поверхні ноги до стоп.
По тривалості біль може тривати від секунди за кілька днів.
Часто люмбаго плутають із радикулітом, але насправді радикуліт – це одна з причин люмбаго. Сам люмбаго має безліч виявлених причин, але чимало випадків, коли причина гострого болю залишається загадкою як пацієнта, так лікаря.
Найчастіше люмбаго піддаються чоловіки, ніж жінки. Вікові межі стерті, оскільки синдром може з'явитися у людини від 30 років і більше. За статистикою, з люмбаго особисто знайомі до 80% населення у всьому світі.
Коли говорять про люмбаго, то мають на увазі саме м'язовий біль, який виникає у відповідь на переохолодження, надмірне фізичне навантаження, сильний кашель, підйом тяжкості або незручні рухи.
Люмбаго супроводжується ущільненням поперекового лордозу, сколіозом, напругою поперекових м'язів та їх болісністю.
Люмбаго поділяється на вертебральний та корінцевий. Спочатку з'являється вертебральний больовий синдром і ущільнення лордозу, убогість рухів і контрактурою паравертебральних поперекових м'язів. Потім, з часом, він переходить у корінцеву форму із залученням порушень трофіки, рефлексів та чутливості, з'являються парези.
Люмбаго без надання медичної допомоги перетворюється на люмбалгію, коли біль не носить гострий характер, але відрізняється сталістю і “ноючим” характером. Якщо поперекові болі вщухають, передаючи гілка першості ногам і сідницям, то говорять про люмбоішалгію.
Спочатку синдром ніколи не буває первинним, він є вторинним на тлі існуючих патологій. При діагностиці важливо диференціювати його з нирковими коліками.
Симптоми
Клінічно люмбаго проявляється як несподіваний гострий біль, який асоціюється з “ударом струму”. Вона пронизує все тіло і триває від кількох секунд. Епізоди можуть мати одиничний характер, а можуть повторюватися протягом декількох днів.
Зазвичай біль виникає як наслідок певного незвичного руху. Біль локалізується в попереку і поширюється на здухвинну частину та сідниці. Стихання болю настає після того, як людина приймає зручну позу. Якщо напади болю часто повторюються в досить довгому проміжку часу, то значить синдром набуває хронічної форми.
Причини
Основні причини люмбаго:
-
переохолодження;
-
перенапруга поперекових м'язів;
-
міжхребцеві грижі поперекового відділу хребта;
-
остеохондроз;
-
сколіоз;
-
атрофія м'язів хребта; слабкий м'язовий корсет спини;
-
обмеження нервових закінчень;
-
інфекції;
-
спазм м'язів;
-
ревматичні захворювання;
-
пухлини.
Лікування
Лікування люмбаго завжди комплексне і спрямоване відразу на вирішення кількох завдань:
-
купірування болю за допомогою медикаментозної терапії для знеболювання та зняття запалення в тканинах попереку;
-
лазер високої інтенсивності;
-
супер індуктивна система;
-
скелетне витягування хребта;
-
застосуванням передових технологій апаратної терапії (ультразвук, електрофорез, діадинамотерапія, магнітотерапія, ударно-хвильова терапія);
-
ЛФК для поліпшення кровообігу та зміцнення м'язового корсету не тільки поперекової області, а й усієї спини;
-
медикаментозна блокада;
-
масаж для розслаблення спазмованих м'язів, зменшення больових відчуттів та зняття емоційної напруги, що завжди призводить до м'язових спазм;
-
мануальна терапія;
-
голкорефлексотерапія.
Профілактика
Для попередження виникнення люмбаго ми радимо зберігати помірну фізичну активність з помірними навантаженнями, виконувати вправи для розслаблення та розтягнення м'язів та зв'язок, їздити велосипедом.
Пам'ятайте, що правильні рухи – це життя, а гіподинамія – головний ворог організму.
Якщо ви відчули гострий біль і підозрюєте, що це люмбаго – звертайтеся до нас якнайшвидше, щоб швидко вилікуватися і не довести патології до хронічної стадії!